שלח

או
להתחברות דרך פייסבוק
עוד לא נרשמת ל-e ירוק? להרשמה

e ירוק - מטיילים עם קקל
התנתק
התחבר
0
נופי יער להב
צפו בטיול באתר המותאם למובייל
אזור המסלול: שפלת יהודה

מסלולי טיול מומלצים ומידע חשוב על יער להב

ביער להב חניונים רבים, שמהם אפשר לצאת לסיורים בסביבה ושרידים ארכיאולגיים מרתקים
יער להב, מהגדולים ביערות קק"ל, צומח בגבול המדבר. היער משתרע על פני יותר מ-25,000 דונם והוא עשיר באתרי טבע ונוף ובאתרי עבר ומורשת. קק"ל פיתחה ביער דרכים, הכשירה חניונים ונטעה בוסתנים של עצי פרי. בלב היער נמצא מרכז ג'ו אלון – מרכז חינוכי ותיירותי להיכרות עם צפון הנגב. המרכז משמש מוזיאון ואתר היכרות עם המורשת הבדווית באזור. אתר מורשת נוסף היא באר צקלג, באר שמילאה תפקיד חשוב במלחמת העולם הראשונה, כאשר הטורקים התבצרו בתל חליף הסמוך וניסו לבלום את התקדמות הצבא הבריטי בארץ ישראל.
בשוליים המזרחיים של היער, ליד קיבוץ להב, נמצאת חורבת רימון ובה שרידי בית כנסת מפואר, המעידים על יישוב יהודי שהתקיים במקום בתקופה הביזנטית. בשוליים המערביים של היער נמצאת חורבת אבו חוף ובה שרידים של שתי כנסיות מאותם ימים. כשני ק"מ מדרום לחורבת רימון, בצד כביש 6, הקימה קק"ל חניון קטן המשמש תחנת טיבוע ותחנת מחקר לציפורים (עין רימון). התחנה מנצלת מטע של אלה אטלנטית, שפירותיו משמשים מזון לציפורים הנודדות בסתיו. 

בחורבת אבו חוף סימנה קק"ל שביל קצר העובר בין מתקנים חקלאיים מהתקופה הביזנטית, שזכו לשחזור מעולה על ידי אנשי המקצוע של רשות העתיקות. אתרי עבר מעניינים אחרים הם באר תלה ובאר אבו חוף – שתי בארות קדומות שזכו גם הן לשחזור (חדשות מיער להב).
סמוך לכאן וגם ליד להבים, תוכלו למצוא בנובמבר ריכוזי פריחה של חלמונית גדולה. בסוף ינואר ובתחילת פברואר עוטה חלקה בשולי היער, סמוך לחורבת מגדלית, מרבד פריחה מרהיב של כלנית מצויה.
גם רוכבי האופניים מוזמנים ליער להב כדי ליהנות מסינגל יער להב, מסלול אתגרי באורך כ-13 ק"מ, העובר בין האתרים החשובים ביער.
 
טיול נעים. 

מידע נוסף על יער להב

נגישות

שולחנות נגישים לבעלי מוגבלויות ביער

מסלול אופניים

לסינגל יער להב לחצו כאן

מסלולי טיול ביער להב:

מקדש מעט – בעקבות בתי כנסת עתיקים

חורבת רימון היא זכר לבית הכנסת המרשים שנבנה במאה השלישית לספירה באזור יער להב. השרידים שנותרו מרשימים לא פחות ואפשרויות הפיקניק באזור רבות ומגוונות

טיול באתרי יער להב

ביער להב (שעבר חידושים בשנים האחרונות) נמצא שביל הזהב ובו שרידים מהתגובה הביזנטית על רקע הנוף המדברי. מומלץ!
פרוש זכר לפני שחרורו לחופשי

יער להב: טיול לאתר כנפי קק"ל בעין רימון

אוהבים ציפורים? קרן קימת לישראל פתחה תחנת מחקר מרתקת לצפרות בעין רימון שביער להב
תגובה דרך פייסבוק

הוסף תגובה


שלח
האם לדווח על תוכן זה כלא ראוי?

כן
לא

מועדפים 0
#
חפש