תפריט

מילון האופניים השלם של קק"ל

מציע עולם רחב של מונחים ומושגים מתחום רכיבת האופניים.
כאן תמצאו הסברים, תמונות ותרשימים הנוגעים לתרבות האופניים, לרכיבה על אופניים, לסוגי השבילים, לסלנג ועוד. תוכלו לאתר מושג באמצעות שורת החיפוש או לעבור אליו לפי האות הראשונה בשמו.
התחבר
התנתק
להורדת האפליקציה:
english
אבוקדו
רשימה אופניים תצוגה על גבי:
  • ציר מרכזי (Bottom Bracket)

    ציר מרכזי
    מערכת של מסבים המותקנת בתוך בית הציר המרכזי בשלדה (Shell) שלתוכה או אליה מכניסים או מחברים את הקראנק והיא שמאפשרת לו להסתובב בחופשיות. יש צירים מרכזיים חלולים שלתוכם מכניסים את זרוע הקראנק (Spline) ואחרים הבנויים כמקשה אחת סביב הציר שאליו מחברים את זרועות הקראנק. מקצתם מחוברים אל השלדה בהברגה (יש שני סוגי הברגות – אנגלית ואיטלקית) ואחרים מחוברים לשלדה בלחיצה (Press Fit) . חברות שונות מייצרות צירים שונים הנבדלים זה מזה בקוטרם, בסוג החיבור שלהם לשלדה ובהתאמתם לקראנקים בעלי מידות ספציפיות. לפעמים אי אפשר להרכיב קראנק של חברה אחת בתוך ציר מרכזי של חברה אחרת. לצירים המרכזיים יש מערכת דסקיות חציצה (Spacer) שנועדו לאפשר התקנה תקינה של הקראנק בסוגי שלדות שונים בעלי גודל בית ציר מרכזי שונה.
  • צמיג

    צמיג
    צמיגי אופניים נבדלים זה מזה במידת רוחב הסוליה, בקוטר, בגובה הכתפיים, בעובי (סוליה ודופן), במשקל ובעיקר במבנה הסוליה בהתאם לסגנון הרכיבה ולסוג הקרקע. יש צמיגים המותאמים לניפוח באמצעות פנימית (Tube Type) ואחרים מאפשרים ניפוח ללא פנימית עם התאמה לחישוק ייעודי (Tubeless).
חובה להזין כתובת מייל
שלח

או
להתחברות דרך פייסבוק
עוד לא נרשמת ל-e ירוק? להרשמה